Pozvánka na konferenciu: Po roku pomoci odídencom z Ukrajiny vo vzdelávaní

Dňa 29. 3. 2023 od 9:00 do 15:30 vás srdečne pozývame na konferenciu, ktorej cieľom je zhrnúť a zhodnotiť, čo NIVAM a naši partneri v regiónoch urobili v oblasti podpory a  začleňovania odídencov z Ukrajiny do vzdelávania.

Konferencia sa bude konať hybridnou formou. Prezenčne,  na úrovni spolupracujúcich organizácií, samospráv, neziskových organizácií a vzdelávacích inštitúcií  na Krajskom pracovisku Prešov, Ul. T. Ševčenka 11, 08020 Prešov.

Širšiu verejnosť pozývame na online streamovovanie programu, v rámci ktorého bude možnosť klásť prezentujúcim aj otázky.  V prípade, že máte záujem zúčastniť sa konferencie online, vyplňte, prosím, REGISTRAČNY FORMULÁR  a my vám deň pred konaním konferencie zašleme link na prihlásenie sa.

Registrácia na konferenciu je otvorená do 27. 3. 2023 (do polnoci).

Konferencia bude zameraná  na zhodnotenie doterajšej spolupráce, zdieľanie dobrej praxe a zadefinovanie spoločných postupov a spolupráce do budúcnosti. Program bude rozdelený do  tematických celkov: zhodnotenie systémových krokov, jazykové vzdelávanie, duševné a psychické zdravie detí a žiakov, príklady dobrej praxe zo škôl. Pracovným jazykom konferencie bude slovenčina a ukrajinčina.

Program konferencie nájdete tu: Program_Po roku pomoci odídencom z Ukrajiny.

Konferencia vzniká ako súčasť aktivít projektu Podpora odídencov z Ukrajiny vo vzdelávaní, ktorú NIVAM realizuje v spolupráci a s finančnou podporou Unicef.

Tešíme sa na vás i vaše otázky z praxe.

Zdielať tento článok