Oslavujte s nami Európsky deň jazykov 2023!

Vážená pani učiteľka,

Vážený pán učiteľ,

v mene Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Národného inštitútu vzdelávania a mládeže si Vám dovoľujeme dať do pozornosti podujatie EDJ 2023, ktoré sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov uskutoční v dňoch 26. a 27. septembra 2023 v Mestskej knižnici v Bratislave a online.

Na čo sa môžete tešiť?

 

Výstava kníh Harryho Pottera

26. september, Mestská knižnica v Bratislave (Pod knižnicou, Klariská 16)

9.00 – 13.00

Zoberte žiakov na výstavu kníh Harryho Pottera vo viac ako dvadsiatich európskych jazykoch, ktorá bude sprevádzaná zábavnými jazykovými kvízmi (nielen) s tematikou Harryho Pottera. Pretože chceme, aby si Vaši žiaci program vychutnali naplno, rozhodli sme sa pre systém registrácie účastníkov na konkrétne časy. K dispozícii sú nasledovné časové bloky: 9.00 – 10.00; 10.00 – 11.00; 11.00 – 12.00 a 12.00 – 13.00.  Ak máte záujem zúčastniť sa, je potrebné zaregistrovať skupinu na edj@nivam.sk. Do e-mailu, prosím, uveďte Vaše meno, názov školy, požadovaný čas a počet žiakov.  S registráciou priveľmi neváhajte, pretože počet miest je obmedzený. O tom, či vám v knižnici držíme miesto, vás budeme informovať e-mailom do troch dní od zaregistrovania. Ak sa tak nestane, kontaktujte nás, prosím, na horeuvedenú emailovú adresu.

18.00 – 19.30

Scénické čítanie Harryho Pottera v podaní viacjazyčného divadelného súboru Spare Parts a diskusia s hercami o viacjazyčnosti a divadle.

 

Workshopy a prezentácie EDJ 2023

27. september, online

Druhý deň sa presunieme do online prostredia, no program bude rovnako zaujímavý. Workshopy a prezentácie v dopoludňajších hodinách určené pre žiakov upriamia pozornosť nielen na význam učenia sa jazykov, ale aj plurikultúrny rozmer našej spoločnosti. Popoludnie bude vyhradené pre učiteľov cudzích jazykov, v rámci ktorého sa, okrem workshopov, uskutoční aj panelová diskusia „Umelá inteligencia – pomoc alebo prekážka v školskom prostredí?“.

 

Detailný program podujatia bude zverejnený v druhej polovici septembra 2023 na www.nivam.sk a https://ec.europa.eu/slovakia/education/languages_sk.

 

Zdielať tento článok