Kampaň k 75. výročiu Všeobecnej deklarácie ľudských práv “Here & Now”

Foto_Ľudské práva

Dávame do pozornosti kampaň, ktorou si pripomíname 75. výročie Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

Kampaň zameranú na ľudské práva organizuje United Nations Information Service (UNIS) Vienna a Národný inštitút vzdelávania a mládeže vás pozýva sa zapojiť.

Ktoré miesto sa vám spája s ľudskými právami a prečo? Ako toto miesto súvisí s jedným z článkov Všeobecnej deklarácie ľudských práv?

Myšlienkou kampane je zamyslieť sa nad ľudskými právami, ktoré sú pre vás dôležité. Spojte ľudské právo s konkrétnym miestom a povedzte o ňom.

Do kampane sa môžete zapojiť tak, že urobíte fotografiu alebo video tohto miesta (so sebou alebo bez seba na zábere) a uverejníte ho na svojich sociálnych sieťach alebo ho pošlete na adresu: unis.vienna@un.org spolu s vysvetlením, prečo je pre vás práve toto miesto dôležité.

Alebo môžete napísať básničku, príbeh či vytvoriť umelecké dielko, ktoré bude predstavovať váš vzťah k danému miestu a ľudskému právu. Neváhajte použiť zdroje a materiály, ktoré nájdete na stránke kampane.

Nezabudnite použiť hlavný hashtag #Standup4HumanRights a označiť @unitednationsvienna (Instagram) alebo @UNVienna (Facebook) a zdieľať kampaň so svojimi priateľmi a rodinou.

Niektoré príspevky môžu byť vybrané na mapu ľudských práv.

Buďte kreatívni a vyberte si akékoľvek miesto, ktoré pre vás niečo znamená, inštitúciu či miesto s historickým významom* alebo miesto, ktoré má pre vás osobitný význam z hľadiska jedného z článkov Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

Viac o ľudských právach  si môžete prečítať TU.

Všeobecná deklarácia ľudských práv je dostupná na stiahnutie TU.

 

Zdroj foto: web United Nations Information Service (UNIS) Vienna
Zdielať tento článok