Na konferencii k téme inklúzie podčiarkol Národný inštitút vzdelávania a mládeže význam tímovej spolupráce pri poskytovaní podporných opatrení

all inclusive - konferencia_web obrázok

Vďaka podporným opatreniam dokážete ako učiteľ či odborník veľmi adresne pomôcť individuálne konkrétnemu dieťaťu. Na druhej strane, vaša efektívna pomoc pre konkrétne dieťa či žiaka je výsledkom diskusie s ďalšími kolegami. Aká dôležitá je v tomto prípade tímová spolupráca nedávno hovorili naše kolegyne na konferencii All inclusive (7. 1.  – 9. 1. 2025, Ružomberok) určenej pomáhajúcim praktikom a školským komunitám. Podujatie vytvára inkluzívnu komunitu pre rozvoj a inovatívne smerovanie edukácie a inklúzie detí a žiakov na Slovensku.

Zdenka Valeková, Veronika Urbaníková a Monika Mináriková z krajského pracoviska NIVaM v Žiline pripravili workshop (8. 1. 2025) s názvom Význam tímovej spolupráce pri nastavovaní podporných opatrení a vytváraní inkluzívnej klímy.

Účastníci sa zoznámili s rôznymi tímovými rolami, hľadali prieniky spolupráce pri nastavovaní a realizácii podporných opatrení. Zistili, že Katalóg podporných opatrení je ucelený nástroj, ktorého inkluzívny dopad stojí na tímovej spolupráci.

A na aké konkrétne otázky sme v rámci metodickej podpory tentokrát poskytli odpovede?

  • Zvládne efektívne nastavenie podpory dieťaťu iba jeden odborník?
  • Aké sú základné piliere tímovej spolupráce?
  • Kedy začínajú jednotliví odborníci, ktorí participujú na podpore dieťaťa, pracovať tímovo?
  • Čo sú dôležité benefity, ktoré tímová spolupráca prináša?

Ak potrebujete odpovede na podobné či iné otázky súvisiace s podpornými opatreniami sledujte nás a pravidelne sa dozviete o pripravovaných podujatiach. Vybrať si môžete napríklad z prezenčných informačných seminárov, online sa spojíme vo webinároch a kompletné vzdelávanie vám poskytnú odborné podujatia či programy inovačného vzdelávania.

logolišta s POO SR
logolišta s POO SR
Zdielať tento článok