SLEDUJTE ŽIVÝ PRENOS PODUJATIA EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV ONLINE

Pridajte sa k nám! Čakajú vás zaujímavé prednášky a workshopy pre učiteľov aj žiakov. 

Vysielanie prebieha prostredníctvom platformy Youtube NIVAM. Nájdete ho aj na odkaze: https://sites.google.com/view/europsky-den-jazykov-2023/domov?authuser=1&read_current=1

Program dnešného podujatia je rozdelený na 2 sekcie:

• interaktívne workshopy, na ktoré ste sa vopred prihlásili,
• prezentácie, ktoré budú dostupné na uvedenom linku vyššie, a ktoré si budete môcť pozrieť aj zo záznamu.
 
Dnešný online program prezentácií, dostupný bez predošlej registrácie, je nasledovný: https://t.ly/NgQSb. Čaká na vás formát živej knihy, ktorý predstaví známu rómsku speváčku Adrianu Drafiovú, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Gitana. Následne vás prenesieme do sveta talianskej komédie, po ktorej nahliadneme do života ľudí so zrakovým znevýhodnením. Potom si povieme o zaujímavých faktoch a mýtoch o slovenskom posunkovom jazyku a krátko na to sa dostaneme zase do sveta, konkrétne sa pozrieme na francúzsku kultúru.
 
Po pol hodinke sa presunieme naspäť na Slovensko, kedy počas prezentácie odkryjeme život slovenských Vietnamcov. Nebojte, doprajeme si aj prestávku, po ktorej sa skúsime namotivovať príbehom skúsenej učiteľky, ktorá sa s nami opäť podelí so svojimi skúsenosťami s vyučovaním slovenského jazyka a slovenskej literatúry v základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským.
 
V poslednej prezentácii vám predstavíme Kinderuni – inovatívny projekt, ktorý stavia na zvedavosti detí a podporuje kreativitu. Na záver budeme diskutovať na tému: Umelá inteligencia – pomoc či prekážka v školskom prostredí?

Celý program streamovaných prezentácií je počas dňa vysielaný naživo, následne bude dostupný v archíve na Youtube kanáli Národného inštitútu vzdelávania a mládeže.

Workshopy sú dostupné cez platformu ZOOM všetkým, ktorí sa vopred registrovali.

Želáme vám inšpiratívny deň.

Zdielať tento článok