Sieťovacie podujatie pre pracovníkov s mládežou v Rimavskej Sobote

Sieťovacie podujatie pre pracovníkov s mládežou v Rimavskej Sobote

V utorok, 20. septembra 2022, realizovali naši kolegovia: Balázs Kantár, regionálny koordinátor pre mládež na južnom Slovensku a Roland Maťaš, odborný referent pre mládežnícku politiku informačno-sieťovacie stretnutie s maďarsky hovoriacimi pracovníčkami a pracovníkmi s mládežou a maďarsky hovoriacou aktívnou mládežou v Rimavskej Sobote v Centre práce s mládežou SPACE, ktoré je zriadené Banskobystrickým samosprávnym krajom. Účastníčky a účastníci boli z Rimavskej Soboty ako aj z jej okolia – z Lučenca, Tornale, Fiľakova a Figy.

Predstavili sme im našu prácu v Národnom inštitúte vzdelávania a mládeže, projekt Európskej komisie Youth Wiki, program mládežníckeho delegáta SR pri OSN, ako aj možnosti, ktoré ponúkajú programy Erasmus+ a Európsky zbor Solidarity.

Následne sa účastníčky a účastníci zoznámili a zosieťovali medzi sebou, ako aj s nami z NIVAM-u. Hlavným cieľom aktivity bolo pomenovať potreby a problémy mládeže a pracovníkov s mládežou na juhu stredného Slovenska a spolu s našimi kolegami budeme na základe získaných informácií hľadať riešenia a ďalšie príležitosti na spoluprácu.

Ostávame v kontakte a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Zdielať tento článok