Pozývame vás na Európsky deň jazykov online 29. septembra

Milí učitelia, milé učiteľky,

Milí žiaci, milé žiačky,

oslávte spolu s nami Európsky deň jazykov. Podujatie Európsky deň jazykov online, ktoré 29. septembra 2022 organizuje Národný inštitút vzdelávania a mládeže v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku – kanceláriou Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre preklad, bude aj tento rok plné zaujímavých interaktívnych workshopov a streamovaných prezentácií.

Európsky deň jazykov si v rámci Európskej únie pripomíname každoročne 26. septembra. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie o bohatej jazykovej a kultúrnej rozmanitosti Európy, ktorú je potrebné podporovať a chrániť, pretože je kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu.

Európsky deň jazykov online je ideálnou príležitosťou pre nás všetkých osláviť jazykovú rozmanitosť aj na území našej krajiny, podporiť celoživotné učenie sa jazykov v škole i mimo nej a rozvíjať otvorenosť voči rôznym jazykom a kultúram, ktoré vstupujú do života každého z nás. Učenie sa jazykov napomáha nielen komunikácii s ľuďmi z rôznych jazykových a kultúrnych prostredí, ale rozvíja toleranciu a vzájomné porozumenie.

Detailný program streamovaných prezentácií a interaktívnych workshopov spolu s možnosťou prihlásenia sa na jednotlivé workshopy zverejníme po 20. septembri.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Zdielať tento článok