Pokračujeme v sérii webinárov k integrácii ukrajinských detí a žiakov do slovenských škôl

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pripravil pre vedenie materských, základných a stredných škôl ďalší informačný webinár, ktorý sa uskutoční online formou dňa 29. septembra 2022 o 14:30. V rámci webinára bude vyhradený priestor aj na Vaše otázky z praxe.

Pozývame vás na druhý informačný seminár projektu Podpora odídencov z Ukrajiny vo vzdelávaní na tému „Aktivity projektu a podpora škôl v regiónoch“, ktorý sa bude konať vo štvrtok 29. septembra 2022 od 14.30 do 16.30. Podujatie prebehne online formou.

Na webinári sa budeme venovať:

  • predstaveniu projektu a jeho aktivít,
  • opatreniam a odporúčaniam pre prijímanie a integráciu detí a žiakov z Ukrajiny,
  • ako komunikovať s rodičmi ukrajinských detí a žiakov a ako pripraviť kolektív a triedu na príchod nového žiaka,
  • možnostiam jazykového vzdelávania detí a žiakov z Ukrajiny.

Webinár je určený pre vedenie materských, základných a stredných škôl a ich pedagógom.

Lektorka:

Mgr. Monika Duždová

Regionálny metodik pre podporu integrácie detí a žiakov z Ukrajiny pre pracovisko Prešov Národného inštitútu vzdelávania a mládeže

 

V prípade, že máte konkrétne otázky, ktorým by ste sa chceli v súvislosti s touto témou venovať, napíšte nám ich v prihlasovacom formulári. Lektorka si v rámci webinára vyhradí priestor na ich zodpovedanie.

Prihláste sa: FORMULÁR NA PRIHLÁSENIE

Uzávierka prihlasovania je 29. septembra o 10:00.

Organizátorom webinára je Národný inštitút vzdelávania a mládeže v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a realizuje sa ako súčasť projektu „Podpora odídencov z Ukrajiny vo vzdelávaní“, ktorý vznikol v spolupráci s Detským fondom OSN (UNICEF).

Zdielať tento článok