Medzinárodná konferencia: Zručnosti mládeže

Medzinárodná konferencia: Zručnosti mládeže

Dňa 22.2.2023 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave uskutočnila Medzinárodná konferencia: Zručnosti mládeže, ktorú organizoval Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

Konferencia: Zručnosti mládeže mala za cieľ poskytnúť mladým ľuďom, mládežníckym organizáciám, vzdelávacím inštitúciám a zainteresovaným stranám z verejného, neziskového a súkromného sektora príležitosť, aby uznali a oslávili dôležitosť zručností mladých ľudí pre ich zamestnanie, dôstojný život a budúcnosť.

Hlavným zámerom konferencie bolo spoločnou diskusiou zástupcov mládežníckych organizácií, prevádzkovateľov pracovných portálov a aktívnych mladých ľudí nájsť prienik v kontexte činností, ktoré môže urobiť štát pre mládež v oblasti získavania zručností pre kvalitný život a uznávania výsledkov neformálneho vzdelávania s ohľadom na medzinárodné prepojenie.

Konferencia bola záverečným podujatím v rámci projektu Európsky rok mládeže a zároveň úvodným podujatím Národného inštitútu vzdelávania a mládeže v rámci Európskeho roku zručnosti, ktorý na rok 2023 vyhlásila Európska komisia.

Konferencia sa konala pod záštitou Slovenskej komisie pri UNESCO a bola spolufinancovaná Európskou úniou.

Celú fotogalériu z podujatia nájdete TU.

Zdielať tento článok