Európsky týždeň mládeže 2024

Európsky týždeň mládeže slávi demokraciu a participáciu mladých ľudí v blížiacich sa Eurovoľbách.

Európa slávi Európsky týždeň mládeže, záberom na inovácie, vzdelávanie a angažovanosť mladých ľudí, ktorí sú kľúčom k budúcnosti kontinentu. Od 12. do 19. apríla 2024 sa konajú rôzne podujatia a aktivity po celej Európe, aby sa oslávila a podporila úloha mladých ľudí vo vytváraní pozitívnych zmien.

Európsky týždeň mládeže, ktorý sa koná každé dva roky. Je iniciatívou zameranou na zvýšenie povedomia o potrebách mládeže a podporu ich účasti v spoločenskom živote. Tento rok je zvláštnym dôrazom na demokraciu a voľby do Európskeho parlamentu. Mottom tohto ročníka je  „Daj svojej vízii hlas“.

Podujatia a aktivity zahŕňajú workshopy, konferencie, diskusie, tréningy a kultúrne podujatia, ktoré ponúkajú mladým ľuďom príležitosť zdieľať svoje myšlienky, nápady a skúsenosti. Vďaka týmto podujatiam môžu mladí ľudia rozvíjať svoje schopnosti, získavať nové znalosti a budovať si sieť kontaktov

„Európsky týždeň mládeže je jedinečnou príležitosťou pre mladých ľudí z celého kontinentu, aby sa stretli, inšpirovali sa a podporili jeden druhého vo svojich snahách o lepšiu budúcnosť,“ povedal predstaviteľ organizátorov.

Cieľom tohto týždňa je nielen oslavovať úlohu mládeže, ale aj podporovať ich angažovanosť v rôznych oblastiach, ako sú kultúra, vzdelávanie, podnikanie, životné prostredie a politika.

Európsky týždeň mládeže sa koná pod záštitou Európskej komisie a Európskeho parlamentu, a jeho úspech je výsledkom spolupráce rôznych partnerov a organizácií z celej Európy.

Pre viac informácií o podujatiach a aktivitách počas Európskeho týždňa mládeže navštívte webovú stránku Európskeho portálu pre mládež.

Zdielať tento článok