Skenovanie

Samoobslužný skener

Našim používateľom ponúkame službu skenovania na výkonnom skeneri Konica – Minolta PS5000C. Nakoľko časť knižničného fondu je určená len na prezenčné štúdium, teda v priestoroch knižnice (sú medzi nimi aj najžiadanejšie tituly kníh a všetky naše časopisy), táto služba by mala pomôcť najmä tým, ktorí daný dokument (resp. časť z neho) potrebujú okamžite k štúdiu a nie je momentálne dostupný iný exemplár ako prezenčný.
Skener umožňuje pracovať s rozmermi až do 297 x 432 mm, s rozlíšením nastaviteľným od 200 do 600 dpi. Automaticky upravuje vnútorné zakrivenie strán pri skenovaní napr. roztvorenej knihy. Je možné nastaviť skenovanie od plnofarebného, cez odtiene šedej až po čierno-biele (pre úsporu miesta na záznamovom médiu), v najrôznejších formátoch (jpg, tiff, bmp…)
Naša knižnica ponúka možnosť uloženia si zoskenovaných súborov na CD, diskety (u nás zakúpené), alebo aj na vlastný USB kľúč. Je možné si poslať súbory aj elektronickou poštou do svojej e-mailovej schránky, pokiaľ jej to kapacita dovoľuje. Veríme, že každý, kto si nebude môcť vypožičať práve hľadanú knihu, odíde aspoň sčasti uspokojený.