ELEKTRONICKÁ ŽIADANKA NA KNIHY

Vo fonde Oddelenia knižničných a informačných služieb sa nachádza viac ako 330 000 kníh. V našich online katalógoch si môžete vyhľadať to, čo potrebujete k svojmu štúdiu aj bez osobnej návštevy našej knižnice. Na prehľadávanie katalógu nemusíte byť používateľom OKIS, ale len používateľ OKIS s platným preukazom má právo odosielať elektronické žiadanky na knihy.

Katalógy kníh (absenčné výpožičky)


Ako postupovať pri odosielaní elektronických žiadaniek na knihy:
v našich online katalógoch:

 1. Otvorte si cez váš internetový prehliadač stránku www.kis3g.sk.
 2. V pravom menu kliknite na našu knižnicu.
 3. PRIHLÁSTE SA: zadajte ID používateľa (nastavte kurzor na obrazovke do poľa ID používateľa a napíšte číselný kód, ktorý je uvedený na Vašom preukaze používateľa). Potom zadajte heslo, ktoré Vám bolo pridelené, kliknite na Odoslať (alebo stlačte ENTER na klávesnici). Ak ešte svoje ID a heslo nemáte, požiadajte o nový čitateľský preukaz v našej knižnici. Môžete to urobiť osobne pri návšteve knžnice, alebo využiť PREDREGISTRÁCIU , po vykonaní ktorej sa môžete do katalógu tiež prihlásiť.
 4. Kliknite vľavo hore (pod logom SPK) na odkaz Kľúčové slová.
 5. Do koloniek zadajte termíny, ktoré chcete vyhľadať (v „kategóriách“ si môžete nastaviť, či má systém hľadať medzi autormi, názvami, atď.).
  Ak neviete presne meno autora, ani názov a chcete literatúru z určitej oblasti, použite kategóriu “všade“. Náš tip: pri malom alebo nulovom výsledku vyhľadávania použite začiatok slova a hviezdičku * , systém vyhľadá všetky koncovky. Napr. ak napíšete auti* , zobrazia sa všetky záznamy obsahujúce slová začínajúce sa na “auti“: autizmus, autizmu, autistické, autistického, autistických atď.
 6. Kliknite na odkaz Hľadať (rovnako môžete použiť aj klávesu ENTER).
 7. Po nájdení záznamu kliknite na VYPOŽIČAŤ (exempláre v SPK).
 8. Kliknite opäť na VYPOŽIČAŤ (počet exemplárov)
 9. Skontrolujte polia status a trieda exemplára; ak je kniha dostupná a vypožičateľná, môžete odoslať žiadanku kliknutím na odkaz ŽIADANKA.
 10. Podobne postupujete pri ďalších vyhľadávaných dokumentoch.
 11. Pri ukončení práce s výpožičným systémom sa nezabudnite odhlásiť!

Ak máte závažnejší problém pri práci s katalógom, spýtajte sa nás prostredníctvom služby Spýtajte sa knižnice alebo telefonicky na tel. čísle 02 / 68 20 86 15 .

UPOZORNENIA:
Okienko “vybrať do rešerše“ slúži na rešeršné účely, nie na požičiavanie kníh!
Podrobnejšie vysvetlenie k systému nájdete kliknutím na nápovedu v online katalógu.
Systém neeviduje výpožičky vykonané pred jeho zavedením. Preto sa niektoré exempláre javia ako vypožičateľné, aj keď to nie vždy zodpovedá skutočnosti.