EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2023 A REGISTRÁCIA NA WORKSHOPY

Národný inštitút vzdelávania a mládeže a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku – kancelária Generálneho riaditeľstva pre preklad v spolupráci s kultúrnymi inštitútmi pôsobiacimi na Slovensku a vybranými zástupcami učiteľov a učiteliek pripravujú aj tento rok vzdelávacie podujatie Európsky deň jazykov 2023.

Podujatie sa bude konať 26. a 27. septembra 2023.

  • 26.september, Mestská knižnica v Bratislave (Pod knižnicou, Klariská 16)

9.00-13.00

Výstava kníh Harryho Pottera vo viac ako dvadsiatich európskych jazykoch bude sprevádzaná zábavnými jazykovými kvízmi (nielen) s tematikou Harryho Pottera.

Kapacita miest na túto aktivitu je naplnená. Ďakujeme za prejavený záujem všetkým, ktorí s registráciou neváhali a zaregistrovali svojich žiakov a žiačky po uverejnení oznamu na webovom sídle NIVaM.

18.00-19.30

Scénické čítanie Harryho Pottera v podaní viacjazyčného divadelného súboru Spare Parts a diskusia s hercami o viacjazyčnosti a divadle. Počet miest je obmedzený. Vstup je voľný do naplnenia kapacity miestnosti. 

  • 27. september, online

Program podujatia je rozdelený na dve sekcie: streamované prezentácie a interaktívne workshopy. V každej sekcii je dopoludnie primárne určené pre žiakov a žiačky ZŠ a SŠ, popoludňajší blok je zase adresovaný učiteľom a učiteľkám.

Program s detailnejším opisom jednotlivých streamovaných prezentácií:

  1. Streamované prezentácie TU.

Celý program streamovaných prezentácií bude počas dňa vysielaný naživo na YouTube: Národný inštitút vzdelávania a mládeže. Nie je nutná registrácia.

Program s detailnejším opisom jednotlivých workshopov:

  1. Interaktívne workshopy pre žiakov a žiačky TU.
  2. Interaktívne workshopy pre učiteľov a učiteľky TU.

Interaktívne workshopy pre obe cieľové skupiny budú realizované cez ZOOM, majú obmedzenú kapacitu a vyžadujú si registráciu vopred. Registrácia je možná do naplnenia kapacity daného workshopu, najneskôr do 25. 09. 2023 do 14.00. Link na workshop vám bude zaslaný deň pred konaním podujatia. V prípade otázok alebo nejasností nás kontaktujte na emailovej adrese: edj@nivam.sk.

Pri každom workshope je uvedená cieľová skupina, pre ktorú je určený a v akom jazyku bude prebiehať. Na workshopy určené pre žiakov, ak nie je uvedené inak, môže učiteľ/ka zaregistrovať aj skupinu/triedu, ktorá sa prihlási spoločne. Workshopy v popoludňajších hodinách sú určené učiteľom a učiteľkám, ktorí/é prostredníctvom nich preniknú do tajov efektívneho, inovatívneho vyučovania jazykov. Prihlasovanie prebieha elektronicky prostredníctvom týchto odkazov:

Prihláška_workshopy pre žiakov

Prihláška_ workshopy pre učiteľov

Podujatie organizuje:

Partnerské inštitúcie:

Zdielať tento článok