Medzinárodná konferencia: Zručnosti mládeže

Medzinárodná konferencia: Zručnosti mládeže

Dňa 22.2.2023 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave uskutočnila Medzinárodná konferencia: Zručnosti mládeže, ktorú organizoval Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

Konferencia: Zručnosti mládeže mala za cieľ poskytnúť mladým ľuďom, mládežníckym organizáciám, vzdelávacím inštitúciám a zainteresovaným stranám z verejného, neziskového a súkromného sektora príležitosť, aby uznali a oslávili dôležitosť zručností mladých ľudí pre ich zamestnanie, dôstojný život a budúcnosť.

Pre nás ako organizátorov je spokojnosť našich hostí a pridaná hodnota to najdôležitejšie a sme radi, keď sa nám podarí naplniť naše ciele. Očakávania od tejto konferencie boli vysoké, pretože nielen mladí ľudia potrebujú pozornosť, ale aj pracovníci, ktorí ich sprevádzajú v rôznych životných situáciách.

Ako Medzinárodnú konferenciu: Zručnosti mládeže hodnotia účastníci?

Ako hodnotíte celkový priebeh podujatia?

 • Celkovo bol program vyskladaný výborne, skvelá voľba moderátorov a diskutujúcich. Konferencia bola pre mňa prínosom.
 • Výborná, vysoko hodnotná konferencia. V rámci projektu BBSK sa snažíme zavádzať tréning mäkkých zručností a Karierového poradenstva do predmetov základných a stredných škôl.
 • Vysoká úroveň organizácie podujatia.

Čo Vám účasť na podujatí spríjemňovalo?

 • Výborná atmosféra, správne zostavenie podujatia, výber priestorov a speakrov, moderátorov. Samozrejme chutné jedlo a veľa otvoreného priestoru.
 • Úsmevy organizátorov a moderátorov, ale aj príjemní hostia/speakri
 • Účastníci, organizátori, občerstvenie, program (aj kultúrny).
 • ľudia z rôzneho prostredia s jedným spoločným záujmom rozvíjať zručnosti mladých ľudí na Slovensku
 • Bola dokonalá vyváženosť pracovnej časti konferencie a prestávok

Ak ste sa zúčastnili niektorého z workshopov, čo Vám účasť priniesla? Napíšte nám aj názov/tému workshopu.

 • zucastnila som sa inkluzie – bolo to prinosne, mozno by bolo fajn mat viac casu a este viac sa medzi sebou spoznat a pozdielat viac info kto sme a co robime (kvoli prepajaniu) – inak super ocenujem Darinku za super prevedenie, pacila sa mi roznorodost aktivit, praca v mensich skupinkach a akcnost
 • Trendy mladých – výborná lektorka, ktorá sa rozumie téme. Výborná prezentácia, ktorá dala intro do sveta mladých.
 • Zúčastnila som sa workshopu o participácii, veľmi oceňujem zručnosti mladého delegáta, ktorý diskusiu viedol, vidieť, že je na správnom mieste. Obohacujúce boli pohľady mladých ľudí v našej skupine a prínosné boli i nápady a rady, ako začať činnosť mládežníckeho parlamentu v meste a nápady na aktivity.
 • Workshop 4: Príklad dobrej praxe projekt Employability in Progress o tom, ako zvyšovať uplatniteľnosť mladých ľudí na pracovnom trhu (OZ EDUSTEPS) Workshop hodnotím ako veľmi zaujímavý, nakoľko sme mali možnosť vidieť na jednej strane aktívnu prácu ľudí pri zvyšovaní uplatniteľnosti mladých ľudí na pracovnom trhu a na druhej strane pozitívny rozvoj mladého človeka pri zmysluplnej práci s rozvojom mäkkých zručností.
 • Inklúzia v práci s mládežou – Workshop bol pripravený na vysokej úrovni. Bola to pre mňa pomerne nová téma, keďže sa jej veľmi nevenujem, takže mi to otvorila nové horizonty poznania.

Priestor na ďaľšie pripomienky, odkazy.

Bola to výnimočne dobrá konferencia. Veľmi som si ju užila a vážim si pozvanie. Prepojila som sa s ľuďmi a dozvedela sa mnohé zaujímavé fakty a nápady. Veľmi Vám za celú organizáciu ďakujem a držím palce pri všetkých ďalších podujatiach.

Konferencia bola záverečným podujatím v rámci projektu Európsky rok mládeže a zároveň úvodným podujatím Národného inštitútu vzdelávania a mládeže v rámci Európskeho roku zručnosti, ktorý na rok 2023 vyhlásila Európska komisia.
Konferencia sa konala pod záštitou Slovenskej komisie pri UNESCO a bola spolufinancovaná Európskou úniou.

Poďme si spoločne ešte raz pripomenúť skvelú atmosféru.

Všetkým účastníkom srdečne ďakujeme a tešíme sa opäť nabudúce.

Zdielať tento článok