Hlasovanie o najinovatívnejšie podujatie EDJ2022 vyhrala škola zo Slovenska. Gratulujeme Gymnáziu Šrobárova!

Európske centrum pre moderné jazyky Rady Európy vyhlásilo výhercu v hlasovaní o najinovatívnejšie podujatie pri príležitosti Európskeho dňa jazykov 2022. Víťazom sa stala škola zo Slovenska – Gymnázium, Šrobárova 1, Košice, Slovensko. Gratulujeme!

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje 26. septembra, Európska komisia pravidelne vyhlasuje rôzne súťaže. Ich cieľom je podporiť tvorivosť žiakov a žiačok a zároveň upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov.

„Na Šrobárke si tento deň pripomíname každoročne a v tomto školskom roku to nebol len jeden deň, ale dokonca celý týždeň. Každý deň sme venovali jednému z jazykov, ktoré sa na Šrobárke vyučujú,“ približuje škola.

Už otvorenie Európskeho týždňa jazykov 2022 bolo na gymnáziu v Košiciach netradičné – servírovala sa takzvaná jazyková ochutnávka. Žiaci a žiačky prezentovali jedlá typické pre jednotlivé národné a národnostné kuchyne. Počas piatich dní na škole prebiehali pravopisné súťaže, zábavné hry, jazykové prezentácie a fotokútiky a napríklad aj hodiny salsy.

Týždňový jazykový festival Šrobárky získal celkovo viac ako 500 hlasov. Gymnáziu zo Slovenska tak uspelo v medzinárodnej konkurencii, kde bolo zapojených viac ako tisíc škôl.

 

Ilustračný obrázok: Gymnázium Šrobárova https://www.srobarka.sk/europsky-tyzden-jazykov-22/

 

Zdielať tento článok